کانال تلگرام

پشتیبانی تلفنی:

031-33355611

0912-024-8161

کانال تلگرام

شماره تماس پشتیبانی و فروش :

031 33355611

031 33355612

0912 0248161

تحویل سریع سفارشات
تضمین بهترین قیمت
پرداخت آنلاین و امن
تخفیف ویژه فروش تقویم و سررسید سال 1401

انواع جلد سررسید ۱۴۰۱ مادگراف

 • انواع جلد در تولید سررسید ۱۴۰۱

  انواع متریال مصرفی در تولید جلد سررسید ۱۴۰۱

  جلد سررسید چرم مصنوعی | جلد سررسید گالینگور | جلد سررسید چرم ترمو | جلد سررسید جیر | جلد سررسید سلفون رنگی

  جلد سررسید از نوع چرم مصنوعی  :

  در سالهای اخیر اکثر تولید کنندگان سررسید از این نوع چرم برای تولید محصولات خود استقاده می کنند.

  چرم مصنوعی نسبت به چرم طبیعی از قیمت بسیار پایین تری برخوردار است.

  استفاده از این نوع چرم برای تولید هدایای تبلیغاتی همچون سررسید یا دفترچه یادداشت تبلیغاتی بسیار متداول است.

  چرم مصنوعی دارای رنگبندی متنوع و دارای طرحهای متنوعی است که هر تولید کننده ای نسبت به نیاز مشتریان خود و همچنین سلیقه و نیاز بازار نسبت به انتخاب نوع طرح چرم مصنوعی برای ساخت جلد سررسید و همچنین رنگ آن اقدام می کند .

  علاوه بر این مشتریان نیز می توانند اگر جلد سررسید خاصی را مد نظر دارند عکس آن را به تولید کننده سررسید ارائه دهند،

  که درصورت موجود بودن آن متریال  چرم در کالیته چرم مصنوعی جلد سررسید بصورت سفارشی برای آنها تولید شود.

  سررسید 1401 مادگراف

  سررسید ۱۴۰۱ مادگراف

     سررسید چرمی

  کیفیت چرم مصنوعی     :

  کیفیت چرم مصنوعی موجود در بازار بستگی به با کیفیت بودن ومرغوب بودن نتیجه نهایی تولید جلد سالنامه دارد.

  بطوریکه معمولا جلد چرم در نگاه اول برای مشتری به لحاظ کیفی قابل ارزیابی نبوده و فقط با گذشت زمان این کیفیت خود را نشان خواهد داد.

  چرم مصنوعی مرغوب

  چرم مصنوعی مرغوب با گذشت زمان پوسته پوسته نمی شود .

  یا اینکه بعضی اوقات دیده اید که یک جلد سررسید به مرور زمان در صورت صحافی تخته چسبی در قسمتهایی باد کرده و اتصال جلد به مقوا از بین می رود.

  چرم مصنوعی

  مورد استفاده واحد سالنامه مادگراف به لحاظ کیفی با گرید بالا برای تولید جلد سالنامه های این مجموعه به کار برده می شود.

  انواع چاپ مورد استفاده  بر روی جلد چرم مصنوعی

  چاپهای مورد استفاده بر روی این نوع از متریال معمولا بصورت حک لیزر  برروی جلد سررسید و حک لیزر لوگو برروی پلاک استیل می باشد . در حالت دیگر به  انتخاب مشتری می شود از چاپ طلاکوب نیز برای چاپ روی جلد سررسید استفاده کرد.

  انجام چاپ قبل از تولید جلد سالنامه

  روی برخی از انواع چرم مصنوعی لیزر به خوبی صورت نمی گیرد. لذا اگر می خواهید لوگوی خود را روی این نوع سررسید لیزر کنید، از تولید کننده بخواهید حتما این مورد را تست کند. یکی دیگر از چاپهایی که در این نوع از جلد مورد تقاضای خیلی از مشتریان قرار می گیرد چاپ داغی است .

  نکات کلیدی در انتخاب نوع چاپ بر روی چرم مصنوعی

  مشتریان گرامی باید به این نکته مهم توجه کنند که  در چرم مصنوعی از نوع غیر ترمو پس از اینه لوگوی شما برروی آن حک میشود تغییر رنگ بوجود نمی آید.

  بطوریکه فقط جای لوگوی شما برروی جلد سالنامه فرو می رود حال اگر کیفیت چرم مصنوعی پایین باشد حتی ممکن است تو رفتگی داغی برروی جلد سالنامه منجر به خرابی جلد شود.

  لذا پیشنهاد میشود که اگر به دنبال تغییر رنگ جلد پس از داغی لوگو می باشید بهترین انتخاب جلد چرم ترمو می باشد که درادامه به توضیح آن نیز می پردازیم.

  جلد سررسید ترمو

  کیفیت چرم ترمو برای جلد سازی

  چرم ترمو  یکی از متریالهای بسیار محبوب برای جلد سازی سررسید و سالنامه است که از دهه ۸۰ شمسی  تا کنون با واردات بیشتر این محصول به کشور مورد استفاده ی خیلی از تولید کنندگان سررسید قرار گرفته است.

  و دلیل پر تقاضا بودن این محصول نوع چاپ پذیری بصورت حک داغی این متریال نسبت به متریال هایی همچون گالینگور و یا چرم مصنوعی می باشدبه لحاظ ظاهری بسیار شبیه به چرم مصنوعی است.

  با این تفاوت که کمی نازکتر بوده، به لحاظ کیفیت بالاتر است و البته قیمت آن نیز بیشتر است.

  سررسید با متریال چرم ترمو

  کیفیت چرم  ترمو چگونه است  :

  مهم ترین عامل تعیین کننده کیفیت ترمو، مورد استقاده صحافی سررسید ۱۴۰۱  وجلد سازی سالنامه  میزان داغی پذیری آن است.

  نکته کلیدی در تشخیص یک ترمو وارداتی نسبت به ترموهای موجود داخلی که در سالهای اخیر بصورت کپی در داخل کشور تولید می شود. همین تغییر رنگ در متریال چرم ترمو وارداتی پس از حک داغی لوگوی مشتری است.

  زیرا در نمونه ترمو ایرانی این تغییر رنگ وجود ندارد . به عنوان مثال ترمو پوست آهویی با ظاهری کاملا یکسان  با رنگبندی متنوع در دو حالت ترمو وارداتی و ترمو ایرانی می شود تولید کرد .

  تنها راه تشخیص این مورد تغییر  دراثر  حرارت پذیری ترمو  وارداتی نسبت به ترمو ایرانی است.

  حک لوگو روی جلد ترمو :

  همانطور که گفته شد، وجه تمایز اصلی ترمو نسبت به چرم مصنوعی، تغییر رنگ آن پس از داغی است. لذا متداول ترین روش حک لوگو روی آن نیز داغی می باشد. گرچه کلیه روش های حک لوگو روی چرم مصنوعی، برای ترمو نیز قابل استفاده است.

  سررسید 1401 چرم ترمو

  سررسید ۱۴۰۱ چرم ترمو

  نکته آخر در مورد سررسید های چرم ترمو این است که اگر شما قصد خریداری این نوع سررسید را دارید حتما از مزیت این نوع جلد برای داغی پذیری و حک لوگو بصورت داغی آگاهی لازم را داشته باشید.

  زیرا در سالهای گذشته مواردی بوده که  مشتری سررسید چرم ترمو c1  را سفارش داده کلیشه جهت حک داغی برای مشتری طراحی شده و تاییدیه نیز گرفته شده است و در  نهایت مدیر شرکت سفارش دهنده توصیه کرده که حتما نوع چاپ بر روی این سررسید طلاکوب باشد .

  درصورتی که اگر نوع چاپ مطلوب برای شما طلاکوب یا حک لیزر باشد میتوانید با هزینه کمتر در بخش سررسید های گالینگور و سررسید های چرم مصنوعی انتخاب های بسیار بهتری داشته باشید.

  جلد سررسید جیر :

  جلد جیر یا همان جلدی که در بازار به عنوان چرم اشبالت نیز شناخته میشود یکی از متریالهایی است که تولید کنندگان برای خاص تر کردن جلد های سالنامه ۱۴۰۱ از آن استقاده می کنند . چرم جیر یا همان اشبالت دارای رنگبندی متنوعی است که نسبت به نیاز مشتری این رنگبندی در تیراژهای بالا جهت تولید سررسید اختصاصی  طبق درخواست مشتری میتواند تغییر کند.

  جلد سررسید ۱۴۰۱  جیر

  سررسید ۱۴۰۱  با جلد جیر

  کیفیت جیر:

  مصرف کننده نهایی نمی تواند تمام فاکتورهای کیفیت را در ظاهر جلد جیر تولید شده مورد ارزیابی قرار دهد. اما یکی از موارد قابل بررسی، تراکم پرز جیر استفاده شده است. جیرهای کم کیفیت تراکم پرز کمتری دارند.

  جلد تولید شده با جیر بی کیفیت به لحاظ ظاهری یکدست نبوده و در برخی نواحی دارای پرز کمتر یا بیشتر است. همچنین چسب استفاده شده برای تولید جلد ممکن است از پشت به جیر بی کیفیت نفوذ کرده و لکه های تیره ای را در سطح جلد ایجاد کند.

  انواع چاپ بر روی متریال جیر یا اشبالت:

  یکی از روشهای متداول چاپ بر روی این متریال حک لیزر لوگوی شماست که پس از حک برروی جلد جیر تغییر رنگ بسیار خوبی بر روی جلد ایجاد می کند ضمن اینکه از دو نوع چاپ سیلک و همچنین نصب پلاک فلزی استیل با حک لوگوی اختصاصی شماست.

  جلد سررسید با روکش گالینگور :

  انواع گالینگور مور د استفاده در تولید جلد سالنامه ۱۴۰۱

  گالینگور یک نوع پوشش از جنس پی وی سی است که بر روی یک لایه نازک کاغذ لمینت می شود و در  بخش جلد سازی انواع سررسید  پایه تقویم رومیزی و همچنین لوح تقدیر کاربرد بسیار فراوانی دارد.

  گالینگور به دلیل اینکه قیمت مناسب تری نسبت به چرم مصنوعی و چرم ترمو دارد یک از پر مصرف ترین متریال های مورد استفاده د ر تولید جلد سررسید ۱۴۰۱ می باشد.

  همچنین تنوع بالای طرح و رنگ در گالینگور این متریال را به عنوان یکی از محبوب ترین روکش برای ساخت جلد سررسید ۱۴۰۱ بدل کرده است.

  تنها ضعف این جنس نسبت به چرم نازک تر بودن متریال و محدود بودن قابلیت های چاپ برروی آن می باشد. که در ادامه انواع چاپ بر روی گالینگور را توضیح خواهیم داد.

  جلد سررسید ۱۴۰۱  گالینگور

  کیفیت گالینگور :

  گالینگورهای استفاده شده در تولید سررسید، طیف وسیعی از کیفیت را شامل می شوند. به طور کل گالینگورهای با کیفیت از ضخامت بالایی برخوردار است و گالینگورهای معمولی و ضعیف تر پس از مدتی در قسمت جلد سررسید زدگی یا پارگی  پیدا می کند.

  لذا انتخاب گالینگور مرغوب برای تولید جلد سررسید ۱۴۰۱ یکی از مواردی است که باید مورد توجه تولید کننده سررسید قرار بگیرد.

  حک لوگو روی جلد گالینگور :

  یکی از جلد هایی که اکثر چاپ ها رو میتوان بر روی آ ن اجرا کرد انواع چاپ داغی طلاکوب نقره کوب و چاپ سیلک بر روی این جلد قابل اجراست . ضمن اینکه پلاک فلزی با حک اختصاصی را نیز می توان به جلد سررسید اضافه کرد.

  سالنامه اختصاصی | چاپ سررسید اختصاصی

  سالنامه اختصاصی | چاپ سررسید اختصاصی

  جلد سررسید سلفون :

  یک از انواع روکش جلد سالنامه است که معمولا  هر تولید کننده می تواند با هر طرحی که مدنظر دارد این جلد را با چاپ رنگی دلخواه تولید کند .

  روکش جلد سلفون در اصل یک کاغذ گلاسه ۱۳۵ گرمی است که پس از اینکه بصورت ۴ رنگ چاپ می شود برای استحکام و عدم پارگی در بخش جلد سازی یک روکش سلفون از نوع مات یا براق به آن اضافه می شود و برای زییایی ببیشتر میشود در بخش هایی از این نوع روکش جلد یووی موضعی و یا افکت طلاکوب بصورت برجسته استفاده شود.

  سررسید ۱۴۰۱  با جلد سلفون

  کیفیت جلد سلفون :

  کیفیت یک جلد سلفون به چند نکته و عامل کلیدی بستگی دارد . در اول نوع چاپ مورد استفاده برای روکش که حتما باید چاپ آن بصور ت۴ رنگ همزمان و با دستگاهی به روز انجام شود در مرحله بعد نوع روکش سلفون استفاده شده برای گلاسه چاپ شده است که معمولا از روکش سلفون حرارتی استفاده میشود.

  البته که واحد سالنامه مادگراف  برای پایه های تقویم رومیزی ۱۴۰۱ و همچنین جلد های سلفون سررسید فقط از روکش سلفون حرارتی استفاده می کند.

  چرا که در صورتی که تولید کننده سررسید از سلفون چسبی یا غیر حرارتی استفاده کند معمولا در کارهای تنپلات و تیره در بخش هایی از جلد سلفون حباب هایی ایجاد می شود که در اثر استفاده بیش از حد پودر برای جلو گیری از پشت زدگی کار   در چاپخانه استفاده شده است در مورد این موضوع  پیشنهاد میکنیم که مقاله  جزییات چاپ افست را مطالعه بفرمایید.

  انواع چاپ روی جلد سلفون :

  طراحی  و چاپ ۴ رنگ طرح دلخواه شما یکی از روشهای اجرای طرح بصورت اختصاصی است و در حالتی که شما سررسید جلد سلفون را بصورت عمومی با طرحهای و احد سالنامه مادگراف سفارش میدهید می توانید لوگوی خود را بصورت طلاکوب و نقره کوب برروی جلد سررسید ۱۴۰۱ سلفون داشته باشید..

  موارد تکمیلی که در تولید جلد سالنامه ۱۴۰۱ حائز اهمیت است

  در بخش جلد سازی سررسید دو روش متداول تولید وجود دارد که بسته به نوع متریال مصرفی اعم از چرم مصنوعی چرم ترمو چرم اشبالت یا جیر و روش گالینگور و سلفون این موضوع متفاوت است .

  روش اول : تولید جلد سررسید بصورت تخته چسبی : در این روش برای اتصال روکش جلد و مقوای صحافی از چسب استفاده میشود و لبه های کار بصورت چسبی به مقوا اتصال پیدا میکند در این روش  برای اینکه کیفیت جلد ما در حد مطلوب و ایده آل باشد مصرف چسب نسبتا بالاست .

  روش دوم : تولید جلد بصورت دور دوخت : در این روش چسب بسیار کمی مورد استفاده قرار می گیرد و لبه جلد ما بصورت دوختی با رنگبندی هماهنگ با جلد به مقوای صحافی متصل میشود . در این روش چرخکار با ظرافت خاص باید این مرحله از تولید جلد را انجام دهد چرا که ظرافت و زیبایی جلد سررسید بستگی به دوخت دور تا دور جلد دارد.

  حال به نکته خیلی مهم باید اشاره کنیم و آن این است در دو روش هزینه مورد استفاده برای تولید کننده یکی است در دو حالت ذکر شده چسبی و دور دوخت کیفیت به یک اندازه مورد توجه قرار میگیرد . و در نهایت باید به این نکته اشاره کرد که کیفیت نهایی یک جلد سالنامه در دوحالت چسبی و دور دوخت با هم تفاوتی ندارد.

   

   

  امیدواریم این مقاله که توسط کارشناسان واحد سالنامه ۱۴۰۱ مادگراف گردآوری شده است مورد توجه شما کاربران گرامی قرار بگیرد.  استفاده از مطالب  سایت منوط به درج منبع به لحاظ اخلاقی و قانونی مانعی ندارد.

   

  مقالات سررسید ۱۴۰۱ | سالنامه ۱۴۰۱

  درباره سررسید ۱۴۰۱ مادگراف

  سررسید اختصاصی ۱۴۰۱

  انواع جلد سررسید ۱۴۰۱

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای


  برخی از مشتریان مادگراف

  تقویم رومیزی 1401 – چاپ تقویم رومیزی اختصاصی

  سالنامه مادگراف در زمینه تولید تقویم رومیزی 1401 بصورت حرفه ای عمل کرده وهرسال بیش از 10 مدل کار متفاوت برای سلایق گوناگون تولید و عرضه می نماید. در تقویم رومیزی 1401 سالنامه مادگراف از بهترین متریال مصرفی و مواد اولیه مرغوب جهت ساخت پایه و صحافی استفاده می شود.پایه های تقویم رومیزی 1401 سالنامه مادگراف بسیار محکم و با ضخامت زیاد است وجهت هرگونه خدمات چاپ و نصب پلاک فلزی مناسب است.

  خرید سالنامه 1401 ، سررسید 1401 و تقویم رومیزی 1401

  سالنامه مادگراف تولید کننده ا نواع تقویم رومیزی 1400-سررسید 1401-سالنامه 1401 ارگانایزرو ست مدیریتی 1401 با سالها تجربه موفق در زمینه فروش آنلاین محصولات خود توانسته است که بیشترین تنوع و بهترین کیفیت را در محصولات خود داشته باشد جهت هرگونه سفارش سررسید 1401- سالنامه 1401- تقویم رومیزی 1401 با کارشناسان ما تماس بگیرید.